תוכנית אסטרטגית – מרום הגליל 2030

כראש מועצה אקדם תוכנית אסטרטגית לאזור ולמועצה לשנת 2030. הסתכלות רחבה וארוכת שנים הכוללת חזון ויעדים ברורים אשר תביא לפיתוח ולקידום המועצה, האזור ותושביה.

תוכניות עבודה מעשיות וברות יישום אשר שמות דגש על חינוך חדשני, פיתוח הכלכלה המקומית, פיתוח שותפויות, חיזוק הקהילתיות וכל זאת תוך שמירה על האופי הכפרי והחקלאי.

המועצה בראשותי תפעל בגישה מקבלת ומכילה, המעודדת רעיונות חדשים, ניהול מתקדם וחשיבה יוזמת.

 

אני מתכוון להציב את נושא החינוך בקדמת סדרי העדיפויות של המועצה – בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. צריכים מהפיכה חינוכית אמיתית – מגיל לידה ועד לאוניברסיטה.

נקדם את החינוך לגיל הרך

נקים ועדת היגוי לגיל הרך עם כלל השותפים הרלוונטיים, נטפח ונשדרג את הגנים ונתאים אותם לעידן המודרני.​

הקמת תיכון אזורי ממלכתי

בהסתכלות ארוכת טווח זה המהלך שנכון לתושבינו. מגיע לילדים שלנו תיכון מעולה, מתקדם ואיכותי קרוב לביתם.​

חינוך בלתי פורמאלי

תנועות נוער, קידום פעילות התנדבותית, הכנסת קבוצות הכנה לצה"ל וכושר קרבי, הקמת מכינה קדם צבאית במועצה.​

צעירים במרכז – מקור עוצמתם של כל קהילה וישוב נמצא בדור הצעיר שממשיך את הצמיחה הדמוגרפית והפיתוח הכלכלי של הישובים. 

נחזיר עטרה ליושנה כך שהצעירים שלנו ירגישו תחושת שייכות וגאווה לאזור וליישובי המועצה. אפעל להחזרת הצעירים  נקדם בניית הרחבות ביישובי המועצה, נקים יחדיו מרכז לטיפוח מנהיגות צעירה – המרכז יוביל תהליכים פרקטיים: מהכנה לגיוס ושירות לאומי דרך ליווי בשירות, הכוונה תעסוקתית, לימודית וכן ליווי משפחות צעירות. נרחיב באופן משמעותית את המלגות לסטודנטים.

תיירות – מועצת מרום הגליל יושבת על אחד מחבלי הארץ היפים ביותר. מיקום אסטרטגי המשופע בשטחים ירוקים. בנוסף תחת שטחה ואחריותה אחד האתרים החשובים לכל יהודי – קברו של הצדיק רבי שמעון בר יוחאי זצ"ל.

כראש מועצה אוביל תוכנית תיירות מקיפה שתשים את מרום הגליל על מפת התיירות הארצית והעולמית. התוכנית תכלול קידום אתרי מורשת וחניוני לילה, מסלולי טיולים ופיתוח מסלולי אופניים לצד תחבורה נגישה ומתקדמת.

חקלאות משגשגת – 

החקלאות היא ליבה של מרום הגליל. אנחנו מחזקים את החקלאות ומוקירים את החקלאים. נקים קרן להשקעות בחקלאים צעירים, נקדם ‘מיתוג’ למוצרי החקלאות היוצאים מאזורנו, ונוביל מהלך לקידום הטבות לחקלאי האזור.

מרכזי תעסוקה – מועצה אזורית מרום הגליל חייבת להיות חזקה ועצמאית בתחום הכלכלה והעסקים. כלכלה חזקה ועצמאית מהווה את הבסיס להשקעות באיכות החיים, בחינוך, בתשתיות ובתרבות הפנאי של התושב. אפעל להרחבת אזור התעשייה דלתון והכנסת תעשייה וחברות מתקדמות. נפעל להקמת מרכז מסחרי בשטח המועצה (ביג מרום הגליל) זאת לצד העצמת החקלאות המקומית בשילוב רשויות שכנות ומשרדי הממשלה.

 

התחבורה והבטיחות בדרכים במועצה – נדרש טיפול יסודי,  רציף ומעמיק לאורך זמן.

נושאים נוספים שיכולים לעניין

דברים קטנים – השפעה גדולה

נראות ומיתוג האזור תפקיד המועצה לספק שירותים רבים ומשמעותיים עבור התושבים. בכדי לממש את תפקידה יש צורך לקדם תוכנית חומש לשיפור פני הישובים. שיפור מראה

תוכנית אסטרטגית – מרום הגליל 2030

כראש מועצה אקדם תוכנית אסטרטגית לאזור ולמועצה לשנת 2030. הסתכלות רחבה וארוכת שנים הכוללת חזון ויעדים ברורים אשר תביא לפיתוח ולקידום המועצה, האזור ותושביה.

ביטחון ובטיחות

המועצה בראשותי תספק ביטחון לתושביה ולעסקיה, באמצעות הרחבת המענים והאמצעים להתמודדות עם תופעת ה
פשיעה בישובים ובחקלאות.

חקלאות

החקלאות היא ליבה של מרום הגליל. אנחנו מחזקים את החקלאות ומוקירים את החקלאים.

אנשים

טיפוח צרכי התושבים היא מקור עוצמתה של כל קהילה. תפקידנו לראות את הצרכים השונים של כל אדם בקהילה – מהגיל הרך ועד לדור הוותיק שלנו.

ניהול מתקדם

המועצה בראשותי תפעל למען התושבים מתוך תחושת שליחות ומחויבות לתושב, תראה בפעולתה ערך ותהא קשובה לצרכיהם ורצונותיהם.

חינוך

חינוך הינו מנוע צמיחה אסטרטגי למנהיגות. חינוך לערכים, למצוינות, ליוזמה וכן לרעיונות חדשניים היא המפתח לקהילה חזקה ומשגשגת.

Close Search Window